Jerry i Esther Hicks byli zafascynowani jasnością i praktycznym charakterem przekazu, otrzymanego od Istot, które określały siebie imieniem Abraham. Jerry i Esther zaczęli dzielić się tym zdumiewającym doświadczeniem z bliskimi współpracownikami w 1986 roku.

jerry-esther-hicks

jerry-esther-hicks

Autorzy rozpoznali wartość tego przekazu, stosując go w zakresie ważnych kwestii dotyczących finansów, zdrowia oraz relacji. Opierając się na własnym, pozytywnym doświadczeniu podjęli rozważną decyzję o udostępnieniu nauk Abrahama szerokiemu kręgowi osób, które poszukują poprawy jakości swego życia. Jerry i Esther założyli w San Antonio, w stanie Texas, Centrum Konferencyjne. Od 1989 roku regularnie prowadzą Warsztaty Sztuki Przyzwalania. W ciągu roku podróżują blisko do 50 miast, przeprowadzając tam warsztaty. To nauczanie i warsztaty przyciągnęły uwagę wielu liderów. Treści przekazywane przez Jerry’ego oraz Esther zostały zaadaptowane przez myślicieli i nauczycieli. Nauki Abrahama zainspirowały autorów bestsellerów, weszły też do wielu wykładów, skryptów oraz broszur. Jednak podstawowa droga popularyzacji tego nauczania polegała na przekazie od osoby do osoby. Poszczególni ludzie odkrywali wartość tych form praktycznej duchowości w swoim codziennym doświadczeniu.

Już wkrótce na rynku polskim ukaże się nakładem wydawnictwa Illuminatio książka jednego z ich wielu uczniów Michaela J. Losier’a ?Prawo przyciągania? (planowana data wydania ? zima 2008/2009)

Warto wiedzieć, że niezwykle popularny obecnie film oraz książka ?Sekret? autorstwa Rhondy Byrne, powstały właśnie z inspiracji nauk Abrahama.