Niezwykle proste, niezwykle jasne i skuteczne. Jeśli tylko pozwolisz dojść do głosu prawdziwym uczuciom, odkryjesz, że ta wiedza jest dla ciebie znajoma ? po prostu na chwilę zapomniałeś o tych naukach…


happy-1

Nauki Abrahama w skrócie:

Jesteś Fizycznym Przedłużeniem tego, co jest Nie-Fizyczne.
Jesteś w danym ciele fizycznym, ponieważ dokonałeś wyboru, aby w nim być.
Podstawą twego życia jest Wolność; celem twego życia jest Radość.
Jesteś twórcą, który tworzy każdą pojedyńczą myślą.
Wybierasz rzeczy, które tworzysz, tak, jak wybierasz swoje myśli.
Wszechświat cię uwielbia. On zna twoje intencje.
Możesz opuścić swoje ciało bez bólu i chorób.
Nie możesz umrzeć. Jesteś formą Życia, która jest Wieczna.

?Podejmij decyzję dotyczącą tego, czego chcesz. Następnie skup tam swoją uwagę. Po czym przenieś się do miejsca odczuwania. Dotrzesz tam natychmiast. Nie ma potrzeby, by cierpieć lub walczyć.?

?Prawo przyciągania zawsze dostarcza możliwości osiągnięcia równowagi myśli. Od tej reguły nie ma wyjątków. Otrzymujesz to, o czym myślisz ? niezależnie od tego, czy tego chcesz, czy też nie.?

?Podstawą twego świata jest Dobro. Możesz mu pozwolić zaistnieć w twoim życiu lub też nie. Nie zmienia to faktu, że podstawą jest Dobro. Prawo przyciągania mówi: … To, czemu dajesz swoją uwagę, przejawia się w postaci twego doświadczenia. Możesz być wszystkim, robić wszystko, mieć wszystko.
Takie jest prawo.?

?Niestety, wiele osób myśli, że nieprzyjemne uczucie pragnienia czegoś, czego tak naprawdę nie oczekują, jest prawdziwym pragnieniem. Nie potrafią już rozpoznać uczucia czystego pragnienia, którego doświadczali w młodszym wieku. Odczuwali wtedy uczucie świeżości, chęci i radosnego oczekiwania. Uczucie czystego pragnienia jest zawsze zachwycające. Reprezentowane jest przez wibracje, które wybiegają przed ciebie, w twoją nieznaną przyszłość. Te wibracje przygotowują grunt pod działanie Prawa Przyciągania, by zorganizować rzeczy dla twego dobra.

?Celowa, rozważna twórczość polega na rozpoznawaniu swoich emocji. Następnie należy świadomie pracować nad tworzeniem myśli, które przyciągają bardziej pozytywne emocje. Na tym też polega Sztuka Przyzwalania.?